Dlaczego warto zaopatrzyć się w urządzenie do dekontaminacji powietrza w klinice medycyny estetycznej?

Decynfekcja w klinice medycyny estetycznej

Pandemia była lekcją, która nauczyła nas, że dbanie o bezpieczeństwo pacjentów może odbywać się na wiele sposobów. Do dotychczas stosowanych dołączyły zupełnie nowe, wcześniej zarezerwowane dla innych branż. Wśród nich na bardzo ważnym miejscu znalazła się dekontaminacja powietrza. Dbanie nie tylko o czystość powierzchnie i sterylność narzędzi podczas zabiegów, ale także powietrze, którym oddycha zarówno pacjent, jak i zajmujący się nim lekarz, stało się niezwykle istotne.

Istnieje wiele zalet przemawiających za umieszczeniem urządzenia do dezynfekcji pomieszczeń w klinice medycy estetycznej. W tym artykule przyjrzyjmy się im bliżej. Zapraszamy do lektury!

Urządzenie do dekontaminacji powietrza w klinice medycyny estetycznej – dlaczego warto się na nie zdecydować?

Jeśli szukasz sposobu na zadbanie nie tylko o swoich pracowników, ale także o pacjentów odwiedzających Twoją klinikę medycyny estetycznej, nie powinieneś zapominać o dezynfekcji powietrza. Jej prawidłowe wykonanie przyniesie Ci wiele korzyści. Oto one!

Większa skuteczność w usuwaniu patogenów

Jeśli do tej pory skupiałeś się na sterylizacji narzędzi oraz używaniu jednorazowych, a o czystość powietrza w klinice dbał wyłącznie standardowy system wentylacyjny, najwyższa pora na wejście na wyższy poziom. Tak można określić umieszczenie w gabinetach oraz poczekalni specjalistycznych urządzeń do dezynfekcji powietrza

Szybkie rozprzestrzenianie się patogenów znajdujących się w powietrzu może zostać zatrzymane właśnie dzięki pewnemu urządzeniu do dekontaminacji. Warto zwrócić uwagę na usuwające bakterie i wirusy na poziomie DNA i RNA urządzenia Novaerus Protect oraz Defend. Są w pełni bezpieczne dla człowieka i mogą pracować ciągle, nieustannie dostarczając do pomieszczenia czyste powietrze, z którego usuniętych zostało 99,99% patogenów.

Zapewnienie bezpieczeństwa zarówno pacjentom, jak i personelowi

Zagwarantowanie bezpieczeństwa i zadbanie o zdrowie personelu oraz pojawiających się na zabiegach pacjentów jest bardzo istotne. To właśnie ten czynnik bardzo często okazuje się decydujący, a wiele osób od niego zaczyna interesować się tematem dezynfekcji powietrza. Nie należy się temu dziwić – pandemia koronawirusa pokazała nam luki w stosowanych dotychczas metodach, które teraz możemy uzupełnić. A koniec pandemii nie oznacza, że muszą one zniknąć, gdyż ich działanie sprawdza się nie tylko w przypadku SARS-CoV-2.

Pacjenci będą zabezpieczeni przed niebezpiecznymi patogenami kompleksowo, podobnie jak Twoi pracownicy. Warto pamiętać, że nawet jeśli specjaliści będą podczas zabiegów nosić maseczki chirurgiczne ich rolą jest ochrona przed bezpośrednimi rozpryskami, a nie przez bakteriami czy wirusami mogącymi znajdować się w powietrzu. Warto stosować podejście, według którego każdy pacjent może być potencjalnie zakaźny. Takie spojrzenie mocno zmienia perspektywę.

Zdrowi pracownicy to także mniejsza liczba absencji w pracy. Z pewnością docenisz to jako szef, a ucieszą się z tego także i pacjenci, którzy nie będą musieli rezygnować z usługi wykonywanej przez ulubionego specjalistę czy zmieniać umówionego terminu.

Podniesienie standardu kliniki

Jeśli umieścisz w klinice medycyny estetycznej pewne urządzenie do dezynfekcji powietrza, stanie się ona miejscem o wyższym standardzie. Możesz umieścić informację o tej dodatkowej formie zabezpieczenia na stronie internetowej, aby nie umknęła ona pacjentom. Z pewnością zostanie to docenione i może okazać się elementem, który pozwoli Ci uzyskać przewagę nad konkurencją. Można spodziewać się także, że w krótkim czasie, pomimo zakończenia pandemii, urządzenia oczyszczające powietrze z patogenów staną się standardem w klinikach medycyny estetycznej. Ty zrobisz ten ważny krok jako pierwszy.

Powietrze wolne od nieprzyjemnych zapachów

Wybierając wysokiej jakości urządzenie, działające w oparciu o technologię niskoenergetycznej plazmy, możesz liczyć nie tylko na czyste biologicznie i wolne od patogenów powietrze. Dzięki urządzeniom Novaerus zostaną usunięte z niego także nieprzyjemne zapachy. Jest to szczególnie ważne w klinikach, w których stosowane są różnego rodzaju preparaty. Poprawi to komfort pracy specjalistów, a docenią to także pacjenci.

Możesz również polubić

Dodaj komentarz