Po czym poznać dobrą klinikę stomatologiczną?

dobra klinika stomatologiczna - jak wybrać

Zawsze długo zastanawiasz się nad wyborem lekarza, do którego udajesz się z problemem zdrowotnym lub w celu uzyskania porady? Nie ma w tym nic dziwnego! Inwestycja pieniędzy i czasu sprawia, że większość osób chce wyjść z wizyty u specjalisty usatysfakcjonowana – z odpowiedziami na wszystkie pytania, planem leczenia, a czasami i pierwszymi widocznymi efektami, np. w postaci redukcji dolegliwości bólowych. Nie zawsze jednak tak łatwo jest go znaleźć.

Lekarzem, którego każdy z nas odwiedza nawet kilka razy w roku (zarówno profilaktycznie, jak i w sytuacji, gdy po prostu boli ząb), jest stomatolog. Klinik dentystycznych pojawia się coraz więcej, co zdecydowanie nie ułatwia wyboru, a wręcz przeciwnie – dodaje do niego regularnie nowych kandydatów. Po czym więc poznać dobrą klinikę stomatologiczną? W tym artykule podpowiem Ci, na co zwrócić uwagę podczas szukania tej jedynej!

Posiada odpowiednie urządzenia i materiały stomatologiczne

To niewątpliwie jeden z najważniejszych aspektów, gdyż od tego, czy w klinice stosowane są wysokiej jakości materiały stomatologiczne, zależy, czy leczenie przyniesie oczekiwany efekt. A co więcej – w przypadku ubytków dochodzi również aspekt trwałości, abyś nie musiał zgłaszać się na wizytę ponownie, bo plomba się ukruszyła.

W każdym gabinecie powinny znajdować się różnego rodzaju wypełnienia stomatologiczne, m.in. kompozyty światłoutwardzalne, kompozyty chemoutwardzalne, amalgamaty czy wypełnienia tymczasowe. Dzięki temu zawsze będziesz mógł mieć wykonane leczenie idealnie dopasowane do Twojego przypadku, a także i preferencji.

Niezbędne są oczywiście także leki i znieczulenia, dzięki którym lekarz szybko sprawi, że podczas zabiegu nie będziesz czuł bólu, a Ty nie będziesz musiał obawiać się o infekcję. Wysokiej jakości preparaty znieczulające sprawią, że nie będziesz czuł bólu nawet do kilku godzin po zabiegu, co jest istotne w przypadku np. chirurgicznych ekstrakcji zębów.

Jeśli obawiasz się wizyty, cierpisz na dentofobię lub po prostu chcesz możliwie najbardziej umilić sobie czas leczenia, postaw na klinikę, w której w gabinetach znajdują się telewizory. Podczas zabiegu będziesz mógł przenieść się do świata swojego ulubionego serialu czy teledysku, zapominając o wykonywanym przez stomatologa leczeniu.

W wielu nowoczesnych klinikach dostępna jest także możliwość skorzystania z gazu rozweselającego (podtlenku azotu) podczas zabiegu. Cieszy się coraz większą popularnością, także bardzo możliwe, że z biegiem czasu stanie się standardem. Gaz rozweselający polecany jest przy bardziej inwazyjnych i długich zabiegach. Informacji o takim udogodnieniu szukaj na stronie internetowej kliniki!

Podczas wizyty zwróć uwagę, czy lekarz wykorzystuje środki ochrony osobistej, takie jak: maseczka chirurgiczna, rękawiczki, fartuch.

Pracują w niej profesjonaliści

Poza wykorzystywanymi urządzeniami i materiałami na efekty leczenia wpływ ma oczywiście także to, kto będzie je wykonywał. Same najwyższej jakości preparaty to nie wszystko. Dlatego warto zwrócić uwagę, kto pracuje w klinice. Teraz bardzo dużo informacji jest dostępnych w sieci, dentyści coraz częściej mają własne strony internetowe, na których dzielą się swoim doświadczeniem.

Ponieważ stomatologia jest dziedziną, która nieustannie się rozwija, dobra klinika powinna to rozumieć. Specjaliści, którzy w niej pracują, poza wykształceniem kierunkowym powinni także brać udział w sympozjach, kursach czy dodatkowych szkoleniach. Nieustanne aktualizowanie wiedzy sprawia, że usługi mogą być świadczone na najwyższym poziomie.

Oferuje kompleksowe usługi z różnych dziedzin

Dla wielu osób ważne jest to, aby w jednej klinice stomatologicznej mogli rozwiązać różne problemy ze swoim stanem uzębienia. Zamknięcie całego leczenia w obrębie jednego miejsca pozwala zaoszczędzić czas i ułatwia przepływ informacji pomiędzy specjalistami.

Jeśli zaufasz jednej klinice, nie będziesz musiał tracić czasu na szukanie kolejnych specjalistów, gdyż w profesjonalnym miejscu każdy otoczy Cię odpowiednią opieką. Potrzebujesz wykonać zdjęcie RTG? Nie musisz opuszczać kliniki! Dentysta kieruje Cię na chirurgiczne usunięcie zęba mądrości? Jeśli tylko dostępny jest termin, załatwisz tę sprawę od razu.

Dba się w niej o higienę i bezpieczeństwo pacjentów

Dobra klinika dba o bezpieczeństwo swoich pacjentów i zdecydowanie się tego nie wstydzi! Dlatego możesz zapytać o wszystkie nurtujące Cię kwestie lub szukać informacji na stronie internetowej. Zwróć uwagę przede wszystkim na znajdujący się w klinice autoklaw, który odpowiada za sterylizowanie narzędzi. Specjalista powinien przy Tobie otworzyć pakiet z czystymi, gotowymi do użycia narzędziami.

Nowoczesne gabinety wyposażone są także w urządzenie do dekontaminacji powietrza, które pozwala walczyć z niebezpiecznymi patogenami. Bez tej ochrony mogą one przeniknąć do rany znajdującej się w jamie ustnej, doprowadzając do zakażenia. Dlatego są tak istotne.

Możesz również polubić

Dodaj komentarz