Polecane książki psychologiczne – 6 wartych uwagi pozycji

polecane książki psychologiczne - 6 pozycji

Książki o psychologii to pozycje, które cieszą się coraz większym zainteresowaniem. W dzisiejszym świecie, gdy dostęp do informacji z różnych dziedzin jest tak łatwy, zdecydowanie warto z tego korzystać. Jeśli chcesz się rozwijać, zmienić coś w swoim życiu, lepiej poznać siebie lub zyskać siłę do sięgnięcia po swoje marzenia, odkryj polecane książki psychologiczne, które Ci w tym pomogą.

Polecane książki psychologiczne dla rodziców

Książki psychologiczne dla rodziców, które możesz obejrzeć m.in. na https://www.osmpower.pl/ksiazki-o-psychologii, to niezwykle ważna kategoria. Przede wszystkim obejmuje ona pozycje dotyczące wychowania. Zawierają one nie tylko szereg wskazówek, ale i prezentują błędy, których warto unikać podczas opieki nad dziećmi od najmłodszych lat.

„Jak wychować ludzi sukcesu?” – Esther Wojcicki

polecane książki psychologiczne - jak wychować ludzi sukcesu?
Źródło zdjęcia: strona sklepu internetowego www.osmpower.pl.

Jak podaje sklep osmpower.pl Esther Wojcicki jest uznawana za jedną z najsłynniejszych nauczycielek na świecie. W książce „Jak wychować ludzi sukcesu” zawarła informacje o swoim autorskim modelu TRICK, który jest elementem drogi do zawodowego spełnienia dzieci. Autorka wspiera rodziców w dawaniu swoim pociechom przestrzeni, uczeniu ich samodzielności i umacniania w nich wiary w siebie. To doskonała pozycja nie tylko dla rodziców najmłodszych dzieci, ale także nastolatków. Świetnie sprawdzi się także wśród pedagogów i wychowawców, oferując im wiele ważnych lekcji.

„Bogaty ojciec, biedny ojciec” – Robert T. Kiyosaki

polecane książki psychologiczne - bogaty ojciec, biedny ojciec
Źródło zdjęcia: strona sklepu internetowego www.osmpower.pl.

„Bogaty ojciec, biedny ojciec” to pozycja, która nie jest przeznaczona wyłącznie dla rodziców, jednak może dać wiele nauk, idealnych do przekazania swoim pociechom od najmłodszych lat. W tej książce czeka na Ciebie szereg informacji, których nie uczą na studiach czy w szkole. Dlatego tak ważne jest pozyskanie tej wiedzy, „uleczenie” swojej relacji z pieniędzmi i podzielenie się z dziećmi dobrymi wzorcami. Nie bez powodu „Bogaty ojciec, biedny ojciec” od lat jest bestsellerem – ta książka pokaże Ci, że nie musisz żyć od wypłaty do wypłaty, a możesz korzystać z życia.

Polecane książki psychologiczne dla kobiet

Książki psychologiczne dla kobiet to wyjątkowa kategoria. Znajdziesz wśród niej pozycje napisane przez kobiety, w których często dzielą się one nie tylko wiedzą, ale i swoimi doświadczeniami.

„Kobiety, które czują za bardzo” – Katarzyna Kucewicz

Katarzyna Kucewicz - Kobiety, które czują za bardzo
Źródło zdjęcia: strona sklepu internetowego www.osmpower.pl.

Czy wiesz, że duża część kobiet posiada cechę, jaką jest wysokowrażliwość? Temat ten podejmuje Katarzyna Kucewicz w swojej książce „Kobiety, które czują za bardzo”. Tytuł jest doskonałym podsumowaniem tego, jak często czują się osoby wysokowrażliwe. Dzięki tej pozycji otrzymasz wsparcie w zaakceptowaniu swojej wrażliwej natury. Autorka podpowiada także, jak radzić sobie w miłości i pracy, czerpiąc siłę z tego, że czuje się „za bardzo”.

„Czuła przewodniczka. Kobieca droga do siebie” – Natalia de Barbaro

Czuła przewodniczka - Natalia de Barbaro
Źródło zdjęcia: strona sklepu internetowego www.osmpower.pl.

„Czuła przewodniczka. Kobieca droga do siebie” to książka, która szturmem podbiła polski rynek, a popularność zdobyła także poza granicami naszego kraju. Nie należy się temu jednak dziwić, gdyż Natalia de Barbaro pisze w niej o tematach ważnych dla kobiet w pełen wrażliwości sposób. To książka, która pozwoli Ci lepiej zrozumieć siebie – swoje zachowania i schematy. Dzięki niej jednak spojrzysz na siebie z większą życzliwością i wsparciem. To obowiązkowa pozycja dla każdej kobiety, bez względu na wiek!

Polecane książki psychologiczne dla budowania pewności siebie

Jeśli czujesz, że nie odkrywasz pełni swojego potencjału, obawiasz się opinii innych lub za bardzo się nimi przejmujesz, być może to pora, aby skupić się na budowaniu pewności siebie? Pomogą Ci w tym poniższe polecane książki psychologiczne.

„Nawyk przybijania piątki” – Mel Robbins

polecane książki psychologiczne - nawyk przybijania piątki
Źródło zdjęcia: strona sklepu internetowego www.osmpower.pl.

Mel Robbins pokazuje, że nie ma nic dziwnego w byciu swoim własnym kibicem. A do tego – warto to robić! Dzięki „Nawykowi przybijania piątki” dowiesz się, jak uciszyć wewnętrznego krytyka, a zacząć skupiać się na swoich osiągnięciach i doceniać je. Kolejnym krokiem jest realizacja swoich planów i marzeń, która stanie się możliwa dzięki nowo zbudowanej wierze w siebie.

„Co ludzie o tobie pomyślą?” – Łukasz Wdowiak

polecane książki psychologiczne - co ludzie o tobie pomyślą?
Źródło zdjęcia: strona sklepu internetowego www.osmpower.pl.

Zanim coś zrobisz, zawsze analizujesz, co inni o tym pomyślą? Brak Ci wiary we własne siły? Nieśmiałość odbiera Ci radość z życia? Jeśli na choć jedno z tych pytań odpowiedziałeś twierdząco, książka Łukasza Wdowiaka „Co ludzie o tobie pomyślą?” jest idealną pozycją dla Ciebie! Autor dzieli się z niej swoimi doświadczeniami, a dokładniej swoją przemianą – od nieśmiałej osoby, do tej w pełni pewnej siebie i znającą swoją wartość. Nie zostawi Cię jednak z suchą wiedzą, gdyż ta pozycja wypełniona jest praktycznymi narzędziami, które poprowadzą Cię w kierunku faktycznej zmiany.

Źródła:

  1. www.osmpower.pl/jak-wychowac-ludzi-sukcesu-esther-wojcicki, dostęp [9.04.2024]

Możesz również polubić

Dodaj komentarz