Płaski brzuch – trening i dieta, które pomogą zrealizować to marzenie

ćwiczenia na płaski brzuch

Walka o idealną sylwetkę bywa trudna. Zmagania z nadmierną tkanką tłuszczową dla wielu osób są niemal walką z wiatrakami. Marzeniem trudnym do zrealizowania pozostaje między innymi płaski brzuch.

Problemy z wyglądem tego fragmentu ciała pojawiają się często po zimie bądź przymusowych przerwach od aktywności fizycznej. To właśnie odpowiednie ćwiczenia, a także zbilansowana dieta są jednak kluczem do tego, by cieszyć się płaskim brzuchem przez cały rok.

Nadmierna tkanka tłuszczowa na brzuchu – przyczyny

Na problemy z brakiem płaskiego brzucha najbardziej narażone są osoby, które prowadzą siedzący tryb życia. To właśnie brak aktywności fizycznej jest jednym z powodów, który najczęściej prowadzi do gromadzenia się tłuszczu. W takiej sytuacji mamy do czynienia z niewłaściwym rozkładaniem się wody oraz komórek tłuszczowych w obrębie brzucha.

Problemy z utrzymaniem płaskiego brzucha będą mieć także osoby narażone na stres, pośpiech, braki snu i związane z tym działanie hormonów z kortyzolem na czele. Odstający brzuch może być też oznaką kłopotów z przemianą materii. Tendencje do takiej sylwetki mają także osoby, które opierają dietę na wysoko przetworzonych produktach – na przykład fast foodach. 

Ćwiczenia na płaski brzuch

Pierwszym krokiem do płaskiego brzucha powinien być powrót do regularnej aktywności fizycznej. Od spędzania wolnego czasu przed telewizorem czy komputerem brzuch tylko “rośnie”. Zamiast tego lepiej zamówić strój do ćwiczeń na https://11teamsports.pl/, wstać z fotela i rozpocząć odpowiednie ćwiczenia.

Najważniejsza jest ogólna aktywność fizyczna. Codziennie warto poświęcać na nią przynajmniej 30 minut. Mogą to być intensywne spacery, bieganie, ćwiczenia na orbitreku, jazda na rowerze, gra w piłkę albo po prostu ćwiczenia ogólnorozwojowe. Warto sprawdzić, który sport wspomaga odchudzanie. Dzięki temu będziemy regularnie spalać nadmiar kalorii i dbać o dobrą kondycję.

Gdy ten punkt jest konsekwentnie realizowany, płaski brzuch pomogą uzyskać ukierunkowane ćwiczenia. Należą do nich wszelkiego rodzaju odmiany brzuszków. Chodzi zarówno o klasyczne ćwiczenia, jak i brzuszki z unoszeniem ciężarka oraz tzw. brzuszki odwrócone. Te ostatnie polegają na unoszeniu wyprostowanych nóg i regularnym podrywaniu z podłoża bioder.

Oprócz tego w modelowaniu brzucha pomogą tzw. z scyzoryki z piłką, które opierają się na równoczesnym unoszeniu nóg oraz rąk z piłką bądź innym obciążeniem. Warto przypomnieć sobie także ćwiczenia takie jak nożyce oraz deska, inaczej zwana plankiem. To ostatnie polega na ułożeniu się w podporze na przedramionach i wytrzymaniu w tej pozycji jak najdłużej. Na początek będzie to pewnie 10 sekund, z czasem może być i minuta.

Dieta na płaski brzuch

By efekty były widoczne szybciej, ćwiczenia na płaski brzuch należy uzupełnić odpowiednią dietą. To od sposobu, w jaki się odżywiamy, w dużym stopniu zależy nie tylko nasza sylwetka, ale również zdrowie.

Dieta na płaski brzuch powinna być bogata w błonnik. Znajdziemy go przede wszystkim w produktach pełnoziarnistych. Obok ciemnego pieczywa są nimi na przykład płatki owsiane czy brązowy ryż.

Poza tym do codziennego menu należy włączyć produkty bogate w białko, takie jak rośliny strączkowe, chudy nabiał – np. jogurty naturalne i wiejski serek – oraz chude mięso. Pomogą także tłuszcze nienasycone, które znajdziemy w orzechach czy oliwkach.

Dietę na płaski brzuch należy także uzupełnić o warzywa i owoce. Warto sięgać przede wszystkim po buraki, brokuły, jabłka czy kiwi. Ważne jest również odpowiednie nawodnienie – dwa litry wody dziennie. Do tego z pewnością nie zaszkodzi jedna, dwie filiżanki zielonej herbaty, która pomaga w usuwaniu z organizmu toksyn.

Możesz również polubić

Dodaj komentarz