Joga a zdrowie i uroda

joga a uroda i zdrowie

Joga jest formą aktywności, które może przynieść doskonałe efekty zarówno dla ciała, jak i umysłu. Coraz mniej osób traktuje ją wyłącznie jako trening i sport, a zaczyna podchodzić do niej jako do nieco uduchowionego sposobu pracy nad sobą. Nie mam tu na myśli aspektu związanego z religią, a skupienie się na swoich potrzebach, rozwoju, nauce bycia tu i teraz.

Każdy z jodze może odnaleźć coś dla siebie. Z pewnością przyniesie ona pozytywne efekty osobom, które chcą zadbać o swoje samopoczucie, zdrowie i wygląd. Przedstawiam bliżej tę istotną dla wielu zależność, jaką jest joga a zdrowie i uroda.

Joga a zdrowie

Joga pozwoli Ci przede wszystkim być spokojniejszą. Nauka prawidłowego oddychania przyda Ci się w wielu codziennych sytuacjach. Zmniejszając poziom stresu, będziesz czuła się lepiej i nie będziesz odczuwać jego negatywnych skutków, jak mogło być do tej pory. Być może nawet zdecydujesz się na dodanie krótkiej medytacji na rozpoczęcie dnia, aby wzmocnić ten efekt?

Joga wzmocni Twoje ciało. Będziesz czuła się silniejsza. Trwanie w asanach przez sekundy, a czasem minuty, pozwoli Ci zbudować wytrzymałość. Podczas skrętów, które stanowią ważną część praktyki, będziesz mogła „masować” swoje narządy wewnętrzne, za co z pewnością odwdzięczą Ci się lepszą pracą.

Lepsza jakość snu

Szukasz sposobu na poprawę snu? Joga może Ci w tym pomóc. Poranna, bardziej aktywna praktyka pozwoli Ci się obudzić i dobrze zacząć dzień. A wieczorem postaw na jogę wyciszającą, najlepiej połączoną z medytacją przed snem. Razem z ograniczeniem niebieskiego światła na co najmniej dwie godziny przed pójściem spać przyniesie Ci spokojny sen.

Hormony pod kontrolą

Joga hormonalna to sposób na uregulowanie gospodarki hormonalnej, walkę z zespołem napięcia przedmiesiączkowego czy objawami menopauzy. Wybiera ją coraz więcej kobiet, które nie chcą stosować antykoncepcji w celu utrzymania odpowiedniego poziomu hormonów, a pragnących podejść do tego problemu bardziej holistycznie.

Natomiast jeśli chcesz zadbać o siebie podczas miesiączki, wybierz praktykę przeznaczoną specjalnie na czas menstruacji. Dzięki temu zadbasz o siebie w tym czasie i potraktujesz siebie z wymaganą delikatnością.

Z biegiem czasu joga nauczy Cię odporności na stres i zachowywania spokoju w trudnych sytuacjach, co może pozytywnie wpłynąć na Twoje zdrowie!

Joga a uroda

Wiesz już, jaki jest wpływ jogi na zdrowie. A co z wyglądem zewnętrznym, elementem, który jest tak ważny dla wielu osób? Czy joga bezpośrednio wpływa na wygląd skóry i po kilku praktykach Twoja cera zacznie wyglądać dużo lepiej i znikną z niej niedoskonałości? W taki efekt trudno uwierzyć i jeśli gdzieś o nim czytałaś – raczej nie jest to prawda. Efekty oczyszczenia organizmu poprzez „masaż” narządów wewnętrznych nie będą widoczne w tak krótkim czasie.

Jednak faktem jest, że praktykując jogę regularnie przez długi czas możesz liczyć na poprawę samopoczucia. Praca z oddechem i ruchem pozwoli Ci być spokojniejszą na co dzień, a do joga ma szansę stać się nowym nawykiem. Może się to przełożyć na to, że po prostu będziesz chciała zadbać o siebie na wielu płaszczyznach – przykładowo poprzez nową rutynę w pielęgnacji twarzy i zredukowanie ilości kosmetyków kolorowych wykorzystywanych na co dzień.

Jak już wspomniałam joga może także uregulować Twój sen. Często doświadczany przez praktykujących jest także jej pozytywny wpływ na apetyt. Będziesz się wysypiać i chętnie sięgać po pełnowartościowe posiłki. Te wszystkie elementy mogą przełożyć się na lepszy wygląd Twojej skóry. Dopasowane kosmetyki, zbilansowana dieta i wysypianie się połączone z regularną praktyką jogi sprawią, że Twoja cera będzie prezentować się zdrowiej.

Gdy skupisz się na sobie, ćwicząc jogę, zadbasz jednocześnie o swoje ciało. Istnieje duża szansa, że praktyka sprawi, że Twoja sylwetka się poprawi – stanie się delikatnie umięśniona. Dołącz do tego zdrową dietę i sukces gwarantowany! Ty będziesz czuć się lepiej w swoim ciele, bo będziesz silniejsza, przez co może także wzrosnąć Twoja pewność siebie. Jak więc widzisz, joga jest doskonałym puntem wyjścia do większej zmiany i metamorfozy Twojego życia. Wystarczy, że zrobisz ten pierwszy krok i wejdziesz na matę.

Możesz również polubić

Dodaj komentarz