Aktywność fizyczna podczas wyjazdu – jak ćwiczyć w pokoju hotelowym? 

Pokój hotelowy - jak ćwiczyć

Jeśli jesteś osobą, która spędza swój wolny czas aktywnie, na pewno nie chcesz nawet podczas wyjazdu zrezygnować z dnia ćwiczeń. Dlatego nawet w pokoju hotelowym możesz spokojnie wykonać trening, który pozwoli Ci na utrzymanie kondycji i pozostania w dobrej formie. Jak ćwiczyć w pokoju hotelowym? Odpowiedź na to pytanie, znajdziesz w tym artykule! 

Spakuj swój sportowy strój

Jeśli chcesz trenować podczas podróży, ważne jest, aby zabrać ze sobą odpowiedni strój. Tego typu odzież jest zazwyczaj lekka i zajmuje mało miejsca. Dlatego też możesz ją spakować do swojej walizki, którą zabierasz na wyjazd. Dzięki takiej odzieży będziesz mógł wygodnie trenować nawet pokoju hotelowym. Nic nie będzie krępowało Twoich ruchów. 

Co więcej, dzięki odpowiedniemu stroju Twoje ciało będzie mogło oddychać, a pot będzie przechwycony przez odzież. Jeśli bierzesz już strój, możesz zabrać również buty do biegania. Będziesz mógł dodatkowo skorzystać z aktywności na świeżym powietrzu. Możesz to zrobić, nawet jeśli wybrałeś miejsce w dużym mieście np. hotel Kraków. Centrum miasta to także dobre miejsce, które ma wiele miejsc odpowiednich dla biegaczy. 

Pokój hotelowy miejscem ćwiczeń – jak to zrobić?

Pokój hotelowy daje wiele możliwości. Musisz tylko użyć swojej kreatywności. Nie potrzebujesz przecież specjalistycznego sprzętu, aby wykonać ćwiczenia, które wzmocnią Twoje ciało i sprawią, że będziesz czuł pełną satysfakcję. 

Do wykonywania ćwiczeń w pozycji leżącej przyda się oczywiście miękka powierzchnia. W hotelach bardzo często znajduje się przyjemna wykładzina lub dywan, który może pełnić rolę maty. Jednak, jeśli podróżujesz samochodem, możesz zawsze wziąć ją ze sobą. W pomieszczeniu na pewno znajdziesz miejsce na jej rozłożenie. 

Do podstawowych ćwiczeń możesz wykorzystać krzesło. Jest to przedmiot, który znajduje się w każdym pokoju, dlatego możesz bez problemu skorzystać z niego do ćwiczeń. Dzięki niemu możesz ćwiczyć swoje ramiona oraz nogi. Opierając ręce o krawędzie krzesła, zginając ramiona i prostując, możesz wykonać pewnego rodzaju pompki. Bądź kreatywny, jeśli chodzi o ćwiczenia!

Kolejnym przedmiotem są butelki wody, które mogą posłużyć, jako ciężarki. Dwie wystarczą, abyś mógł swobodnie wykonywać swoje ćwiczenia. Wybierz odpowiednią wielkość oraz kształt butelki. Ważne, abyś mógł ją wygodnie trzymać w swoich dłoniach. 

A co powiesz na ręcznik? Jest on często wykorzystywany zamiast typowego wałka. Aby go wykorzystać, należy tylko zwinąć go w rulon. 

Ćwiczenia w hotelu - jakie
Aby ćwiczyć w pokoju hotelowym wystarczy przestrzeń i Twoja kreatywność.

Jakie ćwiczenia można wykonać w pokoju hotelowym? 

Podstawowymi ćwiczeniami, które możesz wykonać wszędzie, są oczywiście przysiady. Potrzebujesz tylko trochę przestrzeni oraz wygodny strój, który nie będzie krępował ruchów. Możesz skupić się na tradycyjnych przysiadach lub dodać do nich wyskok. 

Kolejne na naszej liście są pompki. Stabilne podłoże, na którym nie będziesz się ślizgać, w zupełności wystarczy, aby wykonać to ćwiczenie. Możesz także użyć dwóch krzeseł, oprzeć na ich krawędziach dłoń, a następnie zginać i prostować ramiona. Taka opcja także wzmocni Twoje ciało, a przede wszystkim ramiona. 

Możesz także wykonać popularne brzuszki. Wystarczy, że położysz się na podłodze, a potem podniesiesz łopatki do góry. W tym momencie Twój brzuch będzie spięty, po chwili możesz znowu położyć się na podłodze. Możesz także wybrać inną opcję i wraz z podniesieniem tułowia przyciągnąć także kolana do podbrzusza. 

Takie ćwiczenia, na pewno będą skuteczne i będziesz mógł wykonać je bez problemu w hotelu. Jeśli chcesz zobaczyć więcej ciekawych ćwiczeń, porad i wskazówek, jeśli chodzi o trening i zdrowy tryb życia, odwiedź https://www.facebook.com/Sbiegacza-406440253557560/ i zapoznaj się z ciekawymi artykułami. 

Trening w pokoju hotelowym – plusy 

Ćwiczenia w pokoju hotelowym, to idealne rozwiązanie dla osób, które nie przepadają na siłownią oraz nie lubią trenować w obecności innych osób. Co więcej, oszczędzasz czas oraz pieniądze. Jeśli jesteś na wyjeździe parę dni, w zupełności wystarczy Ci Twoja hotelowa przestrzeń. Nie musisz marnować czasu na dojazd do wybranej przez siebie siłowni lub klubu fitness. Po długim dniu możesz wykonać ćwiczenia w zaciszu swojego pokoju. 

Ćwiczyć możesz w każdym miejscu. Wystarczy chęć oraz trochę kreatywności. Dzięki temu nawet podczas wyjazdu będziesz mógł codziennie wykonywać ćwiczenia, które pomogą Ci pozostać w pełni sił. 

Możesz również polubić

Dodaj komentarz